O winnicy

  Nazwa winnicy Feudi Salentini powstała z inspiracji czasami feudalizmu, gdy na tej magicznej ziemi główną rolę odgrywały zamki, powozy, damy i rycerze a wino było najbardziej prestiżowym i zdrowym napojem.
Cosimo and Maria Teresa Varvaglione wraz ze swoimi młodymi pracownikami postanowili stworzyć miejsce oparte na jakości i miłości do tej ziemi. Winnica stała się miejscem jak z przeszłości – wolnostojące winorośle, ręcznie zbierane winogrona, kultywowały jednocześnie dawne tradycje jak i zaawansowane technologie, których efektem stała się produkcja doskonałego i niepowtarzalnego wina.
          Feudi Salentini powstało w 1994 roku w Leporano. Jest to jeden z najpiękniejszych terenów w Salento w południowej Apulii we Włoszech. Jest on otoczony winnicami, wiekowymi drzewami oliwnymi, krystalicznie czystym morzem a warunki glebowe i klimatyczne oraz gorące słońce i wiatr sprzyjają uprawie doskonałych winogron, z których następnie powstają unikalne wina. Właściciele winnicy Feudi Salentini wierzą że, ich trzypokoleniowa pasja do tworzenia wina, historyczna tradycja oraz jakość wina powstającego na tym terenie są w stanie stać się jego symbolem.